wypoczynek

W ramach organizacji wypoczynku letniego Urząd Gminy w Osieku Małym  we współpracy ze szkołami zorganizował wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Dzięki temu wszystkie chętne dzieci, które zgłosiły swój udział mogą podczas wakacji skorzystać z kolonii z uwzględnieniem programu profilaktycznego.


Kolonie zostały zorganizowane w trzech tygodniowych turnusach w terminach: od dnia 08 07 2017r. do dnia 14 07 2017r., od dnia 15 07 2017r. do dnia 21 07 2017r., od dnia 22 07 2017r. do dnia 28 07 2017r. Wypoczynek zorganizowano w Pensjonacie „IRENA” we Władysławowie. W wypoczynku uczestniczą dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Osieku Wielkim, Szkoły Podstawowej w Budkach Nowych, Szkoły Podstawowej w Drzewcach, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łuczywnie oraz z Zespołu Szkół w Dębach Szlacheckich. Ogółem z tegorocznego wypoczynku skorzysta 175 osób.

Opiekę wychowawczą w czasie trwania turnusów sprawuje wykwalifikowana kadra – nauczyciele ze szkół z terenu naszej gminy oraz osoby zatrudnione przez Przedsiębiorstwo Turystyczno-Handlowo-Usługowe „WĄSOWICZ”. Uczestnicy wypoczynku zakwaterowani są w pokojach 4, 5 lub 6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV oraz dostępem do internetu. Ośrodek zapewnia całodzienne wyżywienie.

Oferowany jest bardzo zróżnicowany program kolonii, m.in.:
- wycieczka na Hel – zwiedzanie, pobyt w Fokarium,
- wycieczka po Władysławowie – zwiedzanie miasta, portu, wejście na wieżę  
   widokową,
- spacery nad morze i pobyt na plaży,
- zajęcia sportowo rekreacyjne na plaży,
- gry, zabawy, konkursy kolonijne oraz wspólna dyskoteka,
- zajęcia z zakresu działań profilaktycznych.

W klimacie środowiska naturalnego wypoczynek połączony jest  ze wzbogaceniem zainteresowań dzieci i młodzieży oraz z uwrażliwianiem ich na wzorce życia w harmonii, wolne od wszelkich nałogów. Wypoczynek posłuży im w regeneracji sił fizycznych i psychicznych, pogłębi wiedzę i zapewni wspaniałe wspomnienia z tegorocznych wakacji.