wypoczynek

W ramach organizacji wypoczynku letniego Urząd Gminy w Osieku Małym we współpracy ze szkołami zorganizował po raz kolejny wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Dzięki temu wszystkie chętne dzieci, które zgłosiły swój udział mogły podczas wakacji skorzystać z letniego wypoczynku (kolonii) z programem profilaktycznym promującym zdrowy styl życia bez nałogów.

Kolonie zostały zorganizowane w dwóch tygodniowych turnusach w terminach: od dnia 03 07 2018r. do dnia 09 07 2018r., oraz od dnia 10 07 2018r. do dnia 16 07 2018r. Wypoczynek zorganizowano w Ośrodku Wypoczynkowym „JANINA” w miejscowości Nowęcin koło Łeby. Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Osieku Wielkim, Szkoły Podstawowej w Budkach Nowych, Szkoły Podstawowej w Drzewcach, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łuczywnie oraz ze Szkoły Podstawowej w Dębach Szlacheckich. Ogółem z tegorocznego wypoczynku skorzystało 165 osób.
Podczas wyjazdu oferowany był bardzo zróżnicowany program kolonii, m.in.:
- wycieczka do Trójmiasta – zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu, spacer po
Molo,
- wycieczka do Łeby – zwiedzanie miasta i portu,
- wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego (ruchome wydmy, Wydma
Łącka),
- spacery nad morze i pobyty na plaży,
- zajęcia sportowo rekreacyjne na plaży,
- pobyty w Mini Aquaparku – zajęcia ruchowe w wodzie,
- gry, zabawy, konkursy kolonijne oraz grillowanie i wspólna dyskoteka,
- zajęcia i warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień oraz zdrowego trybu
życia.

W klimacie środowiska naturalnego wypoczynek połączony był ze wzbogaceniem zainteresowań dzieci i młodzieży oraz z uwrażliwianiem ich na wzorce życia w harmonii, wolne od wszelkich nałogów. Mieli oni również możliwość aktywnego spędzenia czasu pod czujnym nadzorem swoich opiekunów, nauczenia się współpracy w grupie, szacunku i tolerancji, koleżeństwa, umiejętności rozwiązywania konfliktów, propagowania pozytywnych postaw społecznych oraz promowania bezpiecznych zabaw i zachowań. Wypoczynek niewątpliwie posłużył im w regeneracji sił fizycznych i psychicznych, pogłębił wiedzę oraz zapewnił wspaniałe wspomnienia z tegorocznych wakacji.

 


Obraz na stronie ceidg.jpgObraz na stronie mapa_gminy.jpgObraz na stronie urzad-pracy.jpgObraz na stronie biblioteka.jpg